مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

موقعیت چاکرا در بدن

نوشته شده در تاریخ5 سال پیش توسط 7651

شما احتمالاً شنیده اید که مردم در مورد 7 چاکرا صحبت می کنند. آنها اغلب در زمینه بهبود احساسات یا تمرین مدیتیشن ارجاع می شوند . با این حال ، شاید مفهوم چاکراها را گیج کننده بدانید. یا کاملا درک نکرده اید که چه مکانی می تواند در زندگی شما داشته باشد. همانطور که معلوم است ، همه می توانند با چاکراها کار کنند ، نه فقط متخصصان. هر یک از این مراکز انرژی قوی فرکانس ارتعاش منحصر به فردی دارند. بنابراین ، حتی درک اساسی از 7 چاکرا می تواند زندگی شما را به طرز غافلگیرانه تقویت کند.

این که آیا شما در حال بهبودی یک زخم خاص هستید ، به دنبال بهبود عملکرد تجلی خود با قانون جذب هستید یا فقط به امید تقویت رفاه عمومی خود هستید ، می پردازد که در مورد 7 چاکراها بیشتر بدانید. در این راهنمای مبتدی برای چاکراها ، معنی و رنگ های هر چاکرا را بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این ، ما در نظر خواهیم گرفت که چگونه 7 چاکرای شما را به طور مؤثر تعادل برقرار کنید.

چاکرا اول 

چاکرای نخست یا چاکرای ریشه

چاکرای تکیه گاه (چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات، مولادهارا (Base chakra – Muladhara – Root chakra) محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی است. طیف رنگیِ مربوط به این چاکرا قرمز است که نشانه زندگی، قدرت و نیروی جسمانی است. این رنگ رویکم خونی و فقر غذایی اثر خوبی دارد و ارتعاشاتِ تقویت‌کننده و درمان‌کننده دارد.
منطقه: بین مقعد و دستگاه تناسلی (نشیمنگاه)
غدد مرتبط: فوق کلیوی (که آدرنالین تولید می‌کند)
رنگ: قرمز تند
عطر: درخت سدر – درخت میخک
عضو وابسته: استخوانها، دندانها، ناخن، پا، روده، مقعد، پروستات.
شکل: نیلوفر چهار پر
تأثیرات: امنیت، بقا، ایمان، ارتباط، پول، خانه. توانایی بنا کردن و حاضر بودن در زمان و مکان. همچنین این چاکرا ارتباط مادر با شخص را منعکس می‌کند و با احساسِ شخص در رابطه با بودنش بر روی زمین در ارتباط است. تنش‌هایی که در جسم به وسیلهٔ این چاکرا کنترل می‌شود در قسمتهایی که به این چاکرا ارتباط دارد نشان داده می‌شود.

چاکرای دوم

چاکرای دوم: چاکرای خاجی یا مرکز کلیه

چاکرای خاجی یا مرکز کلیه -سواد هیستانا (Sacral chakra – Swadhisthana) در قسمت پایین شکم قرار گرفته‌است. طیف رنگی مربوط به این چاکرا نارنجی می‌باشد. نارنجی علامت انرژی است. این رنگ قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را متعادل می‌کند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را منظم می‌سازد.
منطقه: انتهای ستون فقرات 1 تا 12 اینچ زیر استخوان خاجی
غدد مرتبط: پروستات، گنادها
رنگ: نارنجی
عطر: چوب صندل
وظیفه: تولید مثل جنسی
عضو وابسته: کلیه‌ها، مثانه‌ها، اسپرم‌ها، مایعات بدن، اعضای تکثیر شونده
شکل: نیلوفر شش پر
تأثیرات: این چاکرا به قسمتی از آگاهی که مربوط به غذا و روابط جنسی است مربوط است. ارتباط این چاکرا با درون است و اینکه جسم به چه چیزی نیاز دارد و چه چیزی او را خشنود می‌سازد. توانایی شخص برای داشتن بچه نیز در ارتباط با این چاکرا است. همچنین این چاکرا با احساسات و خواسته‌های احساسی شخص پیوسته‌است.

چاکرای سوم

چاکرای سوم: چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای شبکه عصبی زیر معده

چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای شبکه عصبی زیر معده -مانی پورا (Solar plexus chakra – Manipura/Nabhi) با طیف رنگی زرد و زرد طلایی است که نشانه عقل، هوش و ذهنیت است. این چاکرا بالاتر از ناف قرار گرفته‌است. رنگ زرد تأثیر مثبتی روی کبد، طحال، کیسه صفرا و اعصاب دارد و قدرت درمانی برای بیماری مرض قند و یبوست دارد و کنترل‌کننده چاقی است.
منطقه: در پشت و امتداد ستون فقرات مقابل ناف، پشت شکم
غدد مرتبط: پانکراس
رنگ: زرد – طلائی
عطر:اسطو خودوس
وظیفه: ساختار وجودی
عضو وابسته: شکم، معده، کبد، طحال، دستگاه گوارش، صفرا، سیستم عصبی خودمختار
شکل: نیلوفر ده پر
تائیرات: قسمتی از آگاهی که وابسته به این چاکرا می‌باشد شامل احساس قدرت، کنترل کردن و آزادی وجود است. فعالیت‌های ذهنی و ذهن نیز به این چاکرا پیوسته می‌باشند. چاکرای شبکه خورشیدی نیز با قسمتی از وجود که به آن شخصیت یا خود (ضمیر شخصی) می‌گویند مرتبط است.

چاکرای چهارم

چاکرای چهارم: چاکرای قلب یا عشق الهی

چاکرای قلب یا عشق الهی -آنا هاتا (Heart chakra – Anahata) که در وسط جناق سینه و بالای قلب قرار دارد. طیف رنگی مربوط به این چاکرا سبز است.
منطقه: در پشت و بین دو کتف و بالاتر از قلب
غدد مرتبط: تیموس
رنگ: سبز، صورتی
وظیفه: عشق خالص
عضو وابسته: قلب، قفسه سینه، پوست، گردش خون، حفره شکم
شکل: نیلوفر دوازده پر
تأثیرات: احساس عشق درونی و ارتباط با مردم در نزدیکی قلب (به عنوان مثال: مادر، پدر، خواهر و برادر، همسر و فرزندان). مشکل تنفس یا ششها تنش را در چاکرای قلب نشان می‌دهد.

چاکرا پنجم

چاکرای پنجم: چاکرای گلو یا حلق

چاکرای گلو یا حلق -ویهودها (Throat chakra- Vishuddha - Vishuddhi) که روی حلق قرار گرفته‌است. طیف رنگی مربوط به این چاکرا آبی است که علامت جاودانگی، اخلاص و الهام است. این رنگ روی بیماری‌های گرفتگی گلو و ناراحتی‌های عصبی تأثیرگذار است.
منطقه: پائین و پشت مهره گردن، بین گودی گلو و حنجره
غدد مرتبط: تیروئید
رنگ: آبی کمرنگ
عطر: گل سرخ
وظیفه: بیان، بودن
عضو وابسته: گردن، گلو، فک و بازوها را کنترل می‌کند و به عصبهای بازویی یا گردنی مرتبط است.
شکل: نیلوفر شانزده پر
تأثیرات: نشان دهنده بیان کردن و دریافت کردن است. در اینجا بیان کردن می‌تواند از طریق ارتباط برقرار کردن با چیزی که می‌خواهید یا چیزی که احساس می‌کنید باشد و همچنین می‌تواند به صورت هنری مانند نقاشی هنرمند، موسیقی یک موسیقیدان و استفاده از اشکال برای بیان درون خود باشد.

 چاکرای ششم

چاکرای ششم: چاکرای پیشانی یا چشم سوم

چاکرای پیشانی یا چشم سوم -آجنا دید بیرونی و درونی – است. این رنگ برای آرامش و درمان بیماری‌های ذهنی مفید است. رنگ نیلی آگاهی را بالا می‌برد و برای زنده کردن خاطرات فراموش شده مفید است.
منطقه: بین دو ابروان، به پهنای یک بند انگشت بالای پل بینی و جلوی سر
غدد مرتبط: هیپوفیز صنوبری
رنگ: نیلی، بنفش
وظیفه:دانش هستی
عضو وابسته: صورت، چشم، گوش، بینی
شکل: نیلوفر دو پر(96 پر)
تأثیرات: این چاکرا با درونی‌ترین قسمت وجودی انسان (به عقیده غربیهای باستان مربوط به ناخودآگاه می‌باشد) که روح نام دارد و همچنین معنویت مرتبط است. این مکانی است که محرک ما و میزانی از آگاهی که فعالیت‌ها و در واقع زندگی ما را هدایت می‌کند در آن قرار دارد.

Sahasrara.svgچاکرای هفتم

چاکرای هفتم: چاکرای جمجمه یا تاج سر
چاکرای بالای جمجمه یا تاج سر یا ساهاسرارا (Crown chakra – Sahasrara) که در قسمت میانی بالای سر قرار دارد. طیف رنگی مربوط به این چاکرا بنفش است. این رنگ برای بیماری‌های ذهنی مناسب است و خواب را تنظیم می‌کند.

منطقه: در وسط سر و مغز تاج سرقرار دارد.
غدد مرتبط: صنوبری (کاجی شکل) و مخاطی
رنگ: بنفش
احساس: سرخوردگی، عدم غلبه برترس و اضطراب
وظیفه: وجود مطلق
عضو وابسته: مغز، مخچه
شکل: نیلوفر هزار پر
تأثیرات: این چاکرا به احساس یگانگی و جدایی مربوط است و ارتباط ما را با زمین و همچنین با پدرمان نشان می‌دهد. چاکرای هفتم نمایانگر ارتباط با پدر است که ارتباط ما با قدرت و همچنین در نهایت ارتباط ما را با خدا را نشان می‌دهد. وقتی کسی احساس جدایی از پدرش را تجربه کرده باشد این چاکرا را می‌بندد و احساس تنهایی و انزوا را تجربه می‌کند. مثل اینکه در پوسته‌ای قرار گرفته باشد و نتواند با اطراف خود ارتباط برقرار کند.

انسداد یا بسته شدن چاکرا چگونه است

یادگیری نحوه انسداد چاکراها با یادگیری دلیل مسدود شدن آنها آغاز می شود. بلوک در هر یک از  چاکراها می تواند در بیماری جسمی مرتبط با آن منطقه تجلی یابد. به طور معمول با نوعی دشواری شخصی یا روانی همراه است.

به عنوان مثال ، وقتی چاکرای ساکرال شما (زیر دکمه شکم) مسدود شده است ، این می تواند در تغییر در اشتها و ناراحتی گوارشی ظاهر شود. از آنجا که این چاکراها به هویت اصلی و خلاقیت شما مرتبط است ، شایع ترین علل انسداد شامل مشاغل غیر رضایت بخش یا زمان کمی برای رشد خود است. خواندن در مورد اهمیت و ماهیت هر چاکرا به شما کمک می کند تا هنگام بروز ، انسداد را متوجه و مکان یابی کنید.

خبر خوب این است که می توانید نحوه تعادل چاکراهای خود را تهیه کنید. به همین ترتیب ، می توانید این انسدادها را در هر کجا که هستید حذف کنید. از مراقبه هایی که با موردی که در بالا توضیح داده شده است گرفته تا تغییرات در شیوه زندگی و یوگا چاکرا وجود دارد ، چیزهای متمایز زیادی وجود دارد که می توانید برای گذر از چاکرای نادرست انجام دهید.

مراقبه چاکرا برای مبتدیان

اگر به دنبال مدیتیشن برای تعادل چاکرای هستید ، می توانید یک مراقبه چاکرا با راهنمایی را برای مبتدیان یاد بگیرید که آسان ، کارآمد و قدرتمند است.

به سادگی این مراحل را دنبال کنید ، حداقل 30 ثانیه به هر یک اختصاص دهید تا بهبود چاکراها را تسهیل کنید.

 1. به یک مکان آرام و آرام بروید. چند دقیقه در سکوت بنشینید ، نفس عمیق بکشید. به خودتان اجازه دهید تنشی را که از بدن شما بیرون می آید احساس کنید و شروع کنید به طیف وسیعی از احساساتی که احساس می کنید متوجه شوید.

 2. یک مراقبه چاکرای خوب شامل همه 7 چاکرا است. از پشت بند شروع می شود ، یک چراغ قرمز درخشان و در مرکز آن می چرخد. احساس کنید که به موقع با نفس شما حرکت می کند.

 3. تمرکز خود را به محلی که دقیقاً زیر ناف قرار دارد تغییر دهید ، این بار تصور کنید که یک نور روشن نارنجی گرم می چرخد ​​و به موقع با ریتم تنفس تپش می خورد.

 4. به یک اینچ یا بالاتر از ناف خود بروید. این مکان جایی است که اغلب احساس عشق ، اضطراب یا هیجان خواهید کرد. در آنجا یک نور نارنجی بچرخید.

 5. در مرکز سینه خود شرکت کنید و یک چراغ سبز روشن را تصور کنید. اگر احساس اضطراب دارید که هنگام تنفس کف دست را روی این قسمت قرار دهید ، این کار را انجام دهید.

 6. روی شکم گلو خود تمرکز کنید ، این بار تجسم یک چراغ آبی که با نفس می چرخد ​​و حرکت می کند.

 7. به فضای بین مرورهای خود فکر کنید. این نمایانگر چشم سوم شماست. در اینجا یک چراغ نیلی را مشاهده کنید و با چرخش پر رنگ تر شوید.

 8. سرانجام ، یک نور بنفش را از بالای سر خود تصویر کنید و شما را به انرژی جهان پیرامون خود متصل کنید.

6 راه برای متعادل کردن چاکراها

به تعادل چاکراها یا یادگیری چگونگی رفع انسداد چاکراها می توان از طیف گسترده ای از روشها دسترسی پیدا کرد. در ادامه به برخی از رایج ترین و قدرتمندترین ها می پردازیم. می توانید از آنها در کنار هم استفاده کنید ، یا می توانید یکی یا دو مورد را انتخاب کنید که به بهترین نحو نیاز شما را برآورده کند.

1. مراقبه برای بهبودی چاکرا

این مراقبه با فرایند اصلی مدیتیشن که قبلاً در بالا بررسی کردیم آغاز می شود. بیشتر می تواند برای هر یک از 7 چاکرا تطبیق داده شود.

از آنجا که در هر یک از مراحل کار می کنید ، متوجه شوید که هر منطقه احساس ناراحتی می کند یا خیر. همچنین ممکن است در تصویری از حرکت هر یک از حوزه های چرخش نور ، مشکل ایجاد کنید. اگر چنین است ، شما یک انسداد پیدا کرده اید. تمرکز توجه پایدار شما در این زمینه می تواند به تعادل آن کمک کند.

ابتدا یک دست را روی ناحیه قرار دهید. بعد ، منفی بودن یا تنش آن را از بین ببرید. تصور کنید که جهان نور فزاینده ای را در چاکرای مسدود شده می گذارد. تجسم های جایگزین شامل افزایش عمدی سرعت چرخش نور در آن چاکره است. اگر چاکراها به طور قابل توجهی مسدود شود ، ممکن است مدتی و تمرکز به طول بینجامد.

در صورت ترکیب آنها با مانترا (ذکر شده در زیر) ممکن است مراقبه های درمانی چاکره به ویژه مؤثر باشد. همچنین می توان از روغنهای آروماتراپی مانند اسطوخودوس و لیموترش استفاده کرد.

2. تأییدهای متعادل چاکره

تصدیق های چاکرا یا مانترا صداهایی هستند که برای تقویت پیام مثبت در مورد بهبود ، برای خودتان تکرار می کنید. هر یک از موارد زیر می تواند به طور مکرر شعار داده شود. اطمینان حاصل کنید که هر واکه را دراز کرده اید.

چاکرا مانتراس

برای خوانندگان مبتدی ، هر یک از این مانتراها به صورت آوایی تلفظ می شوند ، بنابراین می دانید چگونه آن را تلفظ کنید:

 1. ریشه چاکرا : لاحم
 2. ساکرال چاکرا : واهم
 3. خورشیدی Plexus Chakra : Raahm
 4. قلب چاکرا : یاحم
 5. چاکرا حلقوی : هاشم
 6. چاکرا چشم سوم : اهم
 7. تاج چاکرا : سکوت فکری.

تأییدهای چاکرا

شما همچنین باید کاملاً آزاد باشید تا تأییدهای متعادل چاکرای خود را طراحی کنید که شامل کلمات یا عباراتی است که به اهداف شخصی شما و یا انسداد درک شده اشاره دارد. هر زمان که بخواهید در آینه خوانده می شود. در اینجا چند تأیید نمونه برای الهام بخشیدن به شما و شروع کار در اینجا آمده است:

 1. "من احساس می کنم چاکرای ریشه من در حال انسداد و از تغییرات مثبت است."
 2. "چاکرای مقدس من در حال بهبود است ، و من در حال ایجاد هستم."
 3. "هر روز چاکرای پلکسوس خورشیدی من درخشان تر می شود."
 4. "من برای رفع انسداد چاکرای قلبم و حرکت از درد خود تلاش می کنم."
 5. "چاکرای گلویم در حال تعادل است ، و سخنان من روشن تر می شوند."
 6. "چاکرای چشم سومم را از حالت انسداد باز می کنم ، دید و شهود خود را روشن می کنم."

3. چاکرا یوگا

همانطور که در تاریخ چاکراها بررسی کردیم ، توازن چاکراها یک عمل باستانی است. در نتیجه ، مدت مدیدی است که از یوگا برای انسداد چاکراها و کمک به مردم برای دریافت انرژی خود استفاده می شود. یوگا چاکرا شما را تشویق به دستکاری ، انعطاف پذیری و تغییر مکان قسمتهای بدن می کند که به چاکراهای خاص مرتبط هستند. به نوبه خود ، این آنها را تحریک کرده و جریان انرژی مثبت را در کل سیستم ترویج می کند. اگر برخی از موقعیت های اساسی یوگا را می شناسید ، به احتمال زیاد از قبل به شما در بهبود و حفظ سلامتی چاکرا کمک می کنند.

برای یک مبتدی ، همه آنچه که واقعاً لازم است این است که به طور منظم یوگا عمومی بخورید. علاوه بر این ، انسدادهای چاکرای و آزاد سازی تنش را در کل در ذهن داشته باشید.

با این حال ، تکنیک های مخصوص یوگا چاکرا نیز وجود دارد که اگر می خواهید درک خود را پیش ببرید ، برای یادگیری ادامه دهید. به طور خاص ، پنج موقعیت وجود دارد که هدف آنها پنج چاکرای اول است.

4. رژیم غذایی خود را تغییر دهید

اگر در مورد چگونگی تعادل چاکراهای خود تحقیق کرده اید ، متوجه شده اید که گفته می شود رژیم و سبک زندگی نقش اصلی را ایفا می کنند. برای متعادل کردن چاکراهای خود ، مشخص کنید که کدام یک از آنها مسدود شده و بسته به نوع چاکرای که می خواهید روی آن کار کنید ، بیشتر غذاها و گیاهان زیر را بخورید:

 1. ریشه چاکرا : الدره ، توت فرنگی ، گوجه فرنگی ، تمشک.
 2. ساکر چاکرا : جعفری ، پرتقال ، فلفل زنگ.
 3. خورشیدی Plexus Chakra : بابونه ، موز ، لیمو.
 4. Heart Chakra : مرهم لیمو ، سبزیجات سبز ، سیب سبز.
 5. چاکرا گلو : مریم گلی ، زغال اخته ، توت سیاه.
 6. چاکرا چشم سوم : سبزی های صنوبر ، نیلی.
 7. تاج چاکرا : آویشن ، بادمجان ، انگور قرمز.

اگر عادت دارید طیف گسترده ای از رنگ ها را در غذای خود ترکیب کنید (مثلاً در سالادهای میوه ، ماکارونی و سوپ ها) ، می توانید برای حفظ تعادل همه چاکراهای خود در طول هر وعده غذایی روز تلاش کنید.

5. چاکرا Healing Reiki

ریکی شامل قرار دادن دستان خود در نقاط مختلف روی بدن به منظور تسهیل انتقال انرژی مثبت ، حذف انرژی منفی و بهبودی کلی است. ریکی بهبود یافته چاکرا با استفاده از این تکنیک در مناطق خاصی که هر چاکرا در آن قرار دارد ، استفاده می کند. می توانید کف دست خود را بالای ناحیه نگه دارید یا آن را صاف بر روی پوست قرار دهید.

اگر می دانید که چاکراها یا چاکراهای خاص مسدود شده اند ، روند ریکی بهبود چاکراها را در آن نقطه متمرکز کنید. با این حال ، اگر فقط می خواهید بهزیستی و خوشبختی کلی را ارتقا دهید (یا یک انسداد را احساس می کنید اما مطمئن نیستید که در آن واقع شده است) ، کارشناسان توصیه می کنند که به نوبه خود از طریق هر یک از چاکراها کار کنید.

به مرور زمان ، افرادی که عمل ریکی چاکرا را بهبود می بخشند ، ممکن است یاد بگیرند که با احساس آرامش دست خود را در کنار بدن و متوجه مناطقی که از تراز وسط قرار دارند ، انسداد را در خود و دیگران حس کنند. با این حال ، حتی مبتدیان می توانند مزایای عظیمی را از مراحل اساسی ذکر شده در بالا مشاهده کنند.

6. EFT برای چاکراها

سرانجام ، EFT ، تکنیک آزادی عاطفی نیز می تواند برای تعادل 7 چاکره استفاده شود. EFT برای افرادی که با اشکال متداول درمانی می جنگند بسیار اثربخش بوده است. به علاوه ، بدون هیچ تخصص و تجهیزات خاصی می توان این کار را انجام داد.

به طور خلاصه ، EFT (که گاهی اوقات به سادگی " ضربه زدن " نیز خوانده می شود ) شامل نواحی لمسی بر روی بدن است که با مراکز انرژی ارتباط دارد. در حالی که انگشتان خود را در مرکز انرژی مناسب قرار می دهید ، روی مسئله ای که تجربه می کنید و روی هدفی که در ذهن دارید تمرکز می کنید.

EFT برای چاکراها منطقی ساده و شهودی است. به عنوان مثال ، اگر مراقبه چاکرایی را انجام داده اید و متوجه شده اید که انسداد چاکرای چشم سوم شما وجود دارد ، ضربه زدن به ناحیه بین مرور شما می تواند تنش را آزاد کرده و جریان انرژی مؤثر را ترویج کند. همانطور که انجام می دهید ، درست مانند آنچه در طی مدیتیشن مراقبه چاکرای خود انجام می دهید ، مرکز انرژی درخشان را درخشان تر کرده و سریعتر حرکت کنید.

برای خواندن مقاله کامل تر کلیک کنید

irangemstone

محصولات مرتبط
350,000 تومان
(6)
گردنبند منشور سنگ هفت چاکرا بدون زنجیر یک جواهر زیبا و معنوی است که شامل هفت سنگ مختلف با خواص متفاوت است، این سنگ‌ها شامل آمیتیست، لاجورد، عقیق آبی، جید سبز، چشم ببر ، جید نارنجی، جاسپر قرمز  هستند. وزن: 8 گرم  ساخت...
نمایش سریع
5,200,000 تومان
افزایش توان سیستم ایمنی بدن ( گلبول های سفید خون ) تا میزان 149% موثر در بهبود مواردی از قبیل : سردرد سینوسی ، برونشیت ، سوختگی ، زخم ، عفونت ، سرماخوردگی ، سرفه ، از بین بردن باکتری ها - ویروس ها - قارچ ها و انگل ها...
نمایش سریع
2,500,000 تومان
قلم نانو وند اسکالر دستگاه تولید انرژی طبیعی است. انرژی ایجاد شده به طور خاص ساختارهای مولکولی را در تمام مایعات بدن جوان می کند. ساختار مولکولی باعث رطوبت بیشتر مایع ، طعم بهتر و افزایش ماندگاری می شود. وزن محصول با...
نمایش سریع
180,000 تومان
می تواند پف زیر چشم را کاهش دهد ، باعث شل شدن عضلات صورت شده و به کاهش پیری پوست مانند چین و چروک و خطوط ریز کمک می کند ، که پوستی جوان و شاداب به شما می دهد. وزن سنگ: 72 گرم دیدن نمایه سه بعدی محصول چاکرا سوم شبکه...
نمایش سریع
نوشته‌های مرتبط

راهنمای مبتدیان برای شبکه های مدیتیشن

توسطگوهر فردوس ایران 784 1 سال پیش

خواص سنگ دندریت Dendrite فسیل شجردار

توسطگوهر فردوس ایران 1501 1 سال پیش

خواص سنگ فیروزه Turquoise

توسطعلیرضا فردوسی 390 1 سال پیش

خواص سنگ پیریت Pyrite

توسطگوهر فردوس ایران 1 5072 3 سال پیش

خواص سنگ الماس Diamond

توسطگوهر فردوس ایران 3452 3 سال پیش

خواص سنگ آونتورین آبی Blue Aventurine

توسطگوهر فردوس ایران 776 3 سال پیش
1 نظر
 • عل**** ******** ******** ********لو

  عل**** ******** ******** ********لو 1402-07-22 پاسخ

  با سلام برای درمان بعد رابطه انرژی منفی گرفتن اطرافیان چه راهکار وجود دارد.
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام