Click for more products.
No produts were found.
Click for more products.
No produts were found.

خواص سنگ مالاکیت

نوشته شده در تاریخ1 سال پیش

خواص سنگ مالاکیت

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم و پنجم

سنگ ماه تولد اردیبهشت ، مرداد ، آبان ، آذر ، بهمن

این کریستال با طیفی از سبزهای روشن تا تیره در طبیعت یافت می شود سنگی باستانی است که در مصر باستان نماد هاثور نشان ونوس در میان رومیان و علامت فریا در سرزمین های اسکاندیناوی بود. در قرون وسطا درمان رایج اختلالات قاعدگی و دردهای زایمان بوده و بنابرین گاهی از آن به عنوان سنگ قابله نام برده می شود.

خواص درمانی مالاکیت که با چاکرای قلب و گلو پیوند دارد، سنگی مناسب برای برقراری تعادل در سیستم عصبی است. مالاکیت بین وجود شما و زیبایی و سبزی شفا دهنده طبیعت تعادل برقرار می سازد. برای قلب عالی است زیرا خاطرات دردناک را از قلب بیرون می کشد و آرامش و دوستی را جایگزین افسردگی و تشویق می کند. قادر است روابط را به سمت دوستی رویایی هدایت کند.

مالاکیت سنگ تغییر و تحول است، زخم های قدیمی و تجربیات منفی را از عمق روان بیرو می کشد و به این ترتیب ، ما را قادر می سازد به اهداف تازه ای فکر کنیم.

خرید محصول

این سنگ قدرت شفابخشی فوق العاده ای دارد. سیستم ایمنی را تقویت می کند، هنگام بروز بیماری نیز ترمیم کننده ای بی نظیر است. برای ماهیچه ها و مفصل بسیار مفید است، زیرا انعطاف پذیری عضلات را زیاد می کند و انقباض را از بین می برد، ناخوشی عا را بر طرف می کند و استخوان ها را نیرو می بخشد. همان گونه که از نامش پیداست برای دردهای دوران قاعدگی نیز مفید است. سنگی سم زداست که جسم و روان را از سموم پاک می کند.

سنگ فوق العاده برای خلاقیت است محافظ قوی از کودکان است سنگ دگرگونی است و توازن ذهن نماد آرامش درونی، استقامت و توسعه معنوی برای افزایش مهارت تمرکز فوق العاده است باعث کاهش احساس می گردد درد فیزیکی را در استخوان ها کاهش می دهد باعث کاهش استرس و تنش و راحتی خواب می گردد مالاکیت باعث کاهش سرگیجه می گردد بهبود کارایی لوزالمعده و طحال تقویت قلب، سیستم گردش خون، غدد صنوبری و هیپوفیز دفع انرژی های منفی تخفیف اختلالات روان گرفتگی عضلات را بهبود می بخشد کاهش اختلالات قاعدگی افزایش قدرت سیستم ایمنی و عصبی باعث کاهش فشار ون ، ورم مفاصل ، تورم مفاصل می گردد.

مالاکیت و تاریخچه آن

سبزخوش رنگ، جلای صیقلی براق، لایه ها و چشم های مالاکیت آن را مبدل به گوهری بسیار محبوب می گرداند. این ماده را جهت تولید مهره ها، به فرم کوژتراش و برای تولید مواد مرصع کاری به صورت تیغه ای برش می زنند. همچنین به فرم اشیاء تزئینی، پیکرتراشی شده و نیز جهت تولید سنگ های نیمه قیمتی بکار گرفته می شود. جعبه های کوچکی که از تیغه های مالاکیت ساخته می شوند جذاب و محبوبند.

برخی از تماشایی ترین گوهر های مالاکیت دربرگیرنده همرشدی، ادخال ها و مخلوط هایی از کانی های مالاکیت به همراه سایر کانی های مس مانند آزوریت (آزورمالاکیت) یا آزوریت، کریزوکولا (chrysocolla)، فیروزه و سودومالاکیت (pseudomalachite : سنگ ایلات) می باشند.

خصوصیات مالاکیت در بکارگیری آن به عنوان گوهر و اشیاء تزئینی محدودیت ایجاد می نماید. مالاکیت رخی کامل و سختی موس 3.5 تا 4 دارد و همین امر بکارگیری مالاکیت در اشیائی که تاب تحمل سائیدگی و ضربه را ندارند، با مشکل روبرو می گرداند . این کانی همچنین به حرارت حساس بوده در مقابل اسیدهای ضعیف، واکنش نشان می دهد. این ویژگی ها کاربرد آن را محدود تر کرده و نیاز به توجه و مراقبت هنگام تمیز نمودن، تعمیر و نگهداری را افزایش می دهند. گهگاهی مالاکیت را جهت پرکردن حفرات کوچک و بهبود جلا، با موم مورد پردازش قرارمی دهند.

جهت ساخت جواهر و تندیس های کوچک موادی مصنوعی تولید و بکارگرفته شده اند. مواد مصنوعی کم کیفیت اغلب بواسطه رنگ غیرمعمولشان و مواد مصنوعی باکیفیت بهتر نیز معمولاً به این واسطه که لایه بندی ها و چشم هایشان هندسه طبیعی را ندارند، شناسایی می گردند. یک فرد با تجربه اغلب می تواند مواد مصنوعی و مواد بدلی را با یک نگاه شناسایی نماید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

جستجو

Click for more products.
No produts were found.

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام