مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

چگونه خانه خود را پاکسازی کنیم

نوشته شده در تاریخ3 سال پیش 4033

چگونه خانه خود را پاکسازی کنیم

سوزاندن مریم گلی یک آیین قدرتمند است

مزایای استفاده از Sage یا مریم گلی

خواص سوزاندن مریم گلی

مریم گلی که استفاده می شود ممکن است برای هر یک از اهداف زیر گرفته شود. سوزاندن مریم گلی ، که به عنوان دود نیز شناخته می شود ، مستلزم سوزاندن برگ های مریم گلی و دود کردن در هوا و در خانه شما است. مریم گلی همچنین می تواند از داخل به عنوان مایع ، اسپری ، کپسول یا قرص مصرف شود.

توجه داشته باشید که اگرچه شواهد تحقیقاتی برای نشان دادن فواید مریم گلی برای هر یک از این کاربردها وجود دارد ، مقدماتی باقی مانده و تحقیقات بیشتری برای تعریف فواید مریم گلی برای هر یک از این اهداف مورد نیاز است.

به طور کلی ، تصور می شود که ترکیبات فنلی موجود در مریم گلی از نظر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و کاهش رادیکال های آزاد مفید هستند. اسید رزماریک و اسید کارنوسیک دو ترکیب موجود در مریم گلی هستند که بخصوص با یک اثر آنتی اکسیدانی همراه هستند.

در زیر برخی از مزایای استفاده از مریم گلی آمده است:

تسکین سردرد

کاهش استرس اکسیداتیو روی بدن

محافظت در برابر آسیب رادیکال آزاد

کاهش التهاب

محافظت در برابر عفونت های باکتریایی و ویروسی

به عنوان یک مکمل غذایی برای هضم

تسکین گلو

محافظت در برابر از دست دادن حافظه

کاهش افسردگی یا بهبود خلق و خوی

تاریخچه کوتاه از مریم گلی یا سیج

آیین سوزاندن مریم گلی ریشه در سنت بومی آمریکا دارد. امروزه مردم مریم گلی و سایر گیاهان مقدس را برای تمیز کردن فضایی یا محیطی از انرژی منفی ، شفافیت و تقویت شفابخشی می سوزانند.

گفته می شود که سوزاندن مریم گلی خاصیت زیادی برای آرامش روحی و معنوی افراد دارد، به عنوان ضد عفونی کننده محیط عمل کرده و باعث افزایش هوشیاری در افراد می شود.

خواص سوزاندن مریم گلی برای سلامتی بدن

1. ضد عفونی کننده طبیعی

مریم گلی دارای خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده قوی است به این معنی که می تواند انواع آلودگی های باکتریایی، ویروسی و قارچی را از بین برده و به دفع حشرات کمک می کند؛

یک مطالعه در سال 2007 نشان می دهد که سوزاندن مریم گلی برای یک ساعت باکتری های هوایی را تا 94 درصد کاهش می دهد و این اثرات تا 24 ساعت پس از آن حفظ می شوند.

2. درمان آلرژی و حساسیت

گفته می شود که سوزاندن مریم گلی با پاک سازی آلودگی های هوا به انتشار یون های منفی و کاهش یون های مثبت در محیط کمک می کند و همین باعث درمان بهتر آلرژی، آسم، برونشیت و سایر بیماری های تنفسی می شود.

فقط توجه داشته باشید که تنفس در محیطی که دود مریم گلی در آن زیاد باشد، ممکن است برای افرادی که به آسم و بیماری های تنفسی مبتلا هستند مضر باشد. پس اجازه دهید دود محیط کمتر شود و سپس وارد آن شوید.

(هوایی که تنفس می کنیم دارای یون های مثبت و منفی است. بدن ما برای بهره منده ی از سلامتی بیشتر به هوایی با یون های منفی بیشتر نیاز دارد تا شاداب تر و پر انرژی تر باشد.)

3. استرس و افسردگی

در طب سنتی از سوزاندن مریم گلی برای خلاص شدن از انرژی های منفی، بهبود خلق و خو، رفع خستگی و بی حالی و درمان استرس، اصطراب و افسردگی استفاده می شود.

یک پروژه تحقیقاتی در سال 2016 در دانشگاه می سی سی پی نشان داده که سوزاندن مریم گلی، غنی از ترکیباتی است که گیرنده های خاصی را در مغز فعال می کنند. این گیرنده ها مسئول بهبود خلق و خو، کاهش استرس و حتی کاهش درد هستند.

4. درمان بی خوابی شبانه

برخی از تحقیقات نشان می دهد که سوزاندن مریم گلی حاوی ترکیباتی است که به بهبود استرس و اضطراب کمک کرده و می توانند باعث درمان بی خوابی شبانه شوند.

5. افزایش تمرکز و هوشیاری

گفته می شود که سوزاندن مریم گلی باعث افزایش تمرکز و هوشیاری شده و عملکرد های شناختی را در افراد بهبود می بخشد.

6. افزایش انرژی بدن

همانطور که گفتیم سوزاندن مریم گلی انرژی های منفی را از بین می برد و با کمک به رفع خستگی باعث افزایش انرژی بدن می شود.

7. خوشبو کننده هوا

مریم گلی عطر و بوی بسیار قوی و خوبی دارد و سوزاندن آن می تواند به عنوان یک خوشبو کننده هوا و رفع بوی بدن محیط عمل کند.

وسایل لازم

یک دسته مریم گلی خشک شده (ترجیحا مریم گلی سفید یا مریم گلی معمولی)

یک کاسه سرامیکی، سفالی یا شیشه ای برای سوزاندن مریم گلی در آن و جمع کردن خاکستر این گیاه

کبریت یا فندک

یک بادبزن دستی برای پخش کردن دود مریم گلی در محیط

نحوه سوزاندن مریم گلی

قبل از شروع سوزاندن مریم گلی، حتما یک پنجره را باز کنید و بگذارید تا بعد از پایان مراسم باز بماند

حالا دسته مریم گلی خشک شده را بردارید و درون کاسه مورد نظر خود بگذارید تا خاکستر های حاصل از سوزاندن به درون آن ریخته شوند

با استفاده از کبریت یا فندک مریم گلی را روشن کنید و بگذارید تا کمی دود کند، حالا آن را خاموش کرده و با بادبزن دستی به آرامی آن را باد بزنید تا دود در هوا پخش شود

حالا همانطور که مریم گلی دود می کند، به آرامی در اطراف محیطی که هستید راه بروید و دود را در کنار پنجره ها، درب ها، کمد، مبلمان، راهرو و دیوار پخش کنید تا انرژی منفی آن ها از بین برود

آشپزخانه و اتاق کامپیوتر که سیم های برق زیادی دارند، بدن حیوان خانگی خود و همچنین جایی که می خوابد را هم دود بدهید تا بار های مثبت و آلودگی های محیط کاهش یابند

توصیه می شود که پس از انجام این کار به همان جایی برگردید که قبلا بودید

گفته می شود که اگر هفته ای یک بار این کار را انجام دهید، انرژی و آرامش به خانه و محل زندگی شما بر می گردد و شما از نظر معنوی و روحی تقویت می شوید.

هشدار

مریم گلی خشک شده سریع شعله ور می شود پس مراقب باشید این کار حتما با رعایت نکات ایمنی و توسط یک بزرگسال بالغ انجام شود

مستقیما در دود مریم گلی نفس نکشید و در محیطی که دود غلیظی دارد، قرار نگیرید

مراقب باشید خاکستر مریم گلی بر روی فرش یا نقاط دیگر خانه پخش نشود

 www.irangemstone.com
09121228904-88952085

ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام