نماد گل زندگی منشأ و اثر آن

نماد گل زندگی منشأ و اثر آن

گردنبند گل زندگی منشأ و اثر آن

گل زندگی چیست؟

بارها این سوال از من پرسیده شده و سعی می کنم به بهترین وجه ممکن به آن پاسخ دهم. به طور خلاصه: این نماد به نام "گل زندگی"از 19 حلقه همپوشانی و بهم پیوسته تشکیل شده است. این همیشه از 19 دایره تشکیل شده است - نه بیشتر و نه کمتر.گل زندگی سرچشمه در یک دایره و تمام محافل دیگر ساخته شده است تا در اطراف آن. این بدان معنی است که شما با ترسیم یک دایره شروع می کنید و سپس سایر دایره های اطراف آن را ترسیم می کنید. این نماد گل زندگی متعلق به هندسه مقدس است.

همه زندگی بخشی از یک طرح هندسی الهی است. تمام ساختارهای شناخته شده برای ما این طرح را دنبال می کنند. بدیهی است که گل زندگی یک نماد هندسی بسیار مهم است. من بیشتر در مورد این فکر توضیح خواهم داد

این نماد باید به این شکل باشد:

 

بسیاری در گل زندگی نمادی را می بینند که چرخه آفرینش را نشان می دهد یا آن را به تصویر می کشد. این نماد نشان می دهد که تمام زندگی و آگاهی از یک منبع (این اولین دایره) است.

6 دایره بعدی با روند تقسیم سلول یکسان است. بنابراین ، گل زندگی به عنوان الگویی از خلقت خداوند تلقی می شود. نام "گل زندگی" نه از یک تصویر گل بلکه از چرخه یک درخت میوه ناشی می شود.

می تونید این گردنبد خاص و کم یاب رو از گوهر فردوس ایران خرید کنید

هنگام مشاهده این چرخه می توانیم ببینیم که درخت جوانه های گل رشد می کند و در نهایت به میوه (گلابی ، گیلاس و غیره) تبدیل می شود. میوه دانه را درون خود حمل می کند و هنگامی که میوه روی زمین می افتد این دانه ها در نهایت درختان جدیدی ایجاد می کنند. این چرخه ای است که از درخت به گل دیگر به میوه و درخت تبدیل می شود. این فوق العاده است و معجزه زندگی را نشان می دهد.

چرخه های گل زندگی

بیایید نگاهی به چندین مرحله از گل آفرینش زندگی بیندازیم

اولین دایره

با اولین دایره سفر ما آغاز می شود

VESICA PISCIS

تخم مرغ زندگی

میوه زندگی

معنای نمادین و هندسی گل زندگی

به نظر می رسد ساختار دایره ای هارمونیک گل زندگی به طرز جادویی ما را به خود جلب کند. گویی این تزئین دائماً در حال تغییر است ، اگر از نزدیک نگاه کنید ، اشکال و الگوهای مختلفی قابل مشاهده است. این همان چیزی است که وقتی شروع به مطالعه گل زندگی کردم برای من احساس شد. من نماد را مشاهده کردم و موارد مختلفی را کشف کردم. اگر سپس شروع به استفاده از رنگ کنید و گل زندگی را نقاشی کنید ، چیزهای بیشتری را کشف خواهید کرد.

درست مثل بسیاری از نمادها و زیور آلات دیگر ، گل زندگی یک پیام پنهان دارد که به سادگی نمی توانید آن را رمزگشایی کنید - برای خواندن پیام به کمی کمک نیاز دارید و این وب سایت گوهر فردوس ایران برای همین است.

اگر چندین تقاطع را به هم متصل کنید ، یک تصویر جدید خواهید گرفت. این تزئین جدید مکعب متاترون نامیده می شود.

 

Metatrons Würfel ، Würfel des Metatron مکعب Metatron حاوی تمام مواد جامد پلاتونیک مانند Tetrahedron ، Cube ، Octahedron ، Dodecahedron و Icosahedron است .

 

جامدات افلاطونی در مکعب متاترون

 

اگر به اندازه کافی نزدیک باشید ، این جامدات پلاتونیک را در مکعب Metatron کشف خواهید کرد. Drunvalo Melchizedek در کتاب خود "گل زندگی" از به اصطلاح "مرکابا" ، چهار ضلعی ستاره ای صحبت می کند. این نماد را می توان در مکعب Metratron یافت. به دنبال Drunvalo Melchizedek ، مرکابا میدان انرژی است که ما را احاطه کرده است.

Drunvalo Melchizedek می گوید بیشتر افراد Merkaba دیگر فعال نمی شوند. او در این کتاب توضیح می دهد که چگونه می توان مرکبا را دوباره فعال کرد. آیا دیدن اینکه چنین نمادینی در الگوی گل زندگی پنهان است ، جذاب نیست؟ این واقعیت بارها و بارها مرا حیرت زده می کند. به نمادهای هارمونیکی که بدون هیچ نیروی بیرونی تکامل می یابند ، هندسه مقدس گفته می شود. من مطمئن هستم که همه هندسه معمولی را می دانند که در آن شما با استفاده از اندازه گیری ها ، اشکال و فرم ها را می سازید. پس هندسه مقدس چیست؟

هندسه مقدس = نسبتهای هماهنگ (کل) زمین

برای خرید گردنبند گل زندگی کلیک کنید

هندسه مقدس الگوهای انرژی هارمونیک را نشان می دهد که طبیعت بواسطه آنها ایجاد و طراحی می کند. هندسه مقدس یک عنصر حیاتی در تمام سنتهای معنوی است. هر سنتی برای حفظ دانش خود در مورد هندسه جهان و طراحی آن از یک زبان نمادین منحصر به فرد استفاده می کرد .

مسیحیان = صلیب

یهودیان = درخت زندگی (کابالا)

سلتس = مارپیچ ، تریسکل

هندوها = سری یانترا ، سواستیکا

چینی = یین یانگ

یک مثال برای اهمیت گل زندگی در ادیان مختلف

 

درخت زندگی - یهودیت

در کابالا ، هر دایره با یک چاکرا ، به نام Sephirot ، همسو است. هر چاکرا نمایانگر فضای مشخصی از انرژی در بدن انسان است. کابالا نماد جریان انرژی در بدن انسان است. اگر این جریان انرژی مسدود شود ، انرژی نمی تواند آزادانه حرکت کند. گل زندگی برای بسیاری از فرهنگ های دیگر که به طور مستقیم یا غیرمستقیم معنای آن را می دانستند از اهمیت برخوردار است. متأسفانه ، این دانش از بین رفته است یا صرفاً در بخشهایی وجود دارد. گل زندگی دارای قدرت معنوی زیادی است. نمی توان آن را انکار کرد زیرا نماد در سطح ناخودآگاه به نظر ما جادویی می آید.

لئوناردو داوینچی و گل زندگی

لئوناردو داوینچی گل زندگی و خصوصیات ریاضی آن را مطالعه کرد. او گل زندگی و م componentsلفه های مختلفی مانند بذر زندگی را ترسیم کرد. داوینچی در کارهای هنری خود ، اشکال هندسی و اشکال مانند جامدات افلاطونی ، کره ، توروس و بسیاری دیگر و همچنین نسبت طلایی Phi را ترسیم کرده است. همه این اشکال را می توان از گل زندگی مشتق کرد.

در اینجا برخی از نقاشی های لئوناردو داوینچی آورده شده است:

 

انسان ویترووی لئوناردو داوینچی

 

ستاره داوود مرکابا

 

هندسه مقدس نسبت طلایی - مارپیچ فیبوناچی

نمادگرایی گل زندگی در سراسر جهان

نمادهایی که به گل زندگی شباهت دارند را می توان در معابد ، کلیساها ، بناهای سکولار ، مکان های دفن ، اشیا art هنری و نسخه های خطی در سراسر جهان یافت. بسیاری از فرهنگ ها از این نماد در شناخت کامل قدرت و قدرت آن استفاده می کردند. به عنوان مثال در مصر ، گل زندگی در برخی از قسمت های اهرام نقش بسته است. ارتباط این نماد را برای مصریان باستان نیز می توان در معابد آنها یافت. برخی از مجموعه های معابد با دقت و هماهنگی کامل ساخته شده اند. از نظر تئوریک ، این نوع دقت در آن زمان امکان پذیر نبوده است.

برخی از مکانهای دیگر که تصاویر گل زندگی در آن پیدا شده است را نام می برم: در معبدی در ابیدوس (مصر). در معبد راما ویجایاناگارا (هند) ؛ در شهر ممنوعه (چین) ؛ در Altenkirchen ، Apis-Altar در درسدن که متعلق به Augustus II the Strong (آلمان) بود. در Gotland (دانمارک) ؛ در سقف یک کلیسا در ماریا لوشاری (ایتالیا) ؛ در خرابه های پمپجی (ایتالیا) ؛ در صومعه ای ارتدوکس در کرتا (یونان) ؛ در کلیسایی در سورگ (اتریش) ؛ روی صفحه ای از گنج نقره ای آگوستوس.

نمونه ای از زیور آلات گل زندگی در مجموعه های معابد مصر ، به عنوان مثال معبد اوزیریس در آبیدوس:

 

گل زندگی به عنوان کره ای در زیر پنجه شیر نگهبان در شهر ممنوعه در پکن ، چین:

 

در آلتنکیرشن، یک شهرستان در جزیره روگن، کلیسای از 12 وجود دارد هفتم قرن و بالای محراب یک عکس نقاشی شده از یک گل است زندگی با 6 جوانه های گل. متأسفانه من تصویری از آن ندارم ، اگر شما یکی از آنها را دارید ، لطفا تماس بگیرید. همچنین آثاری با نمادگرایی گل زندگی که قدمت آنها به بیش از 2.500 سال می رسد نیز یافت شده است. به عنوان مثال یک کاسه با نقاشی های افسانه ای وجود دارد که مربوط به قرن 8 یا 7 قبل از میلاد (قبرس) است.

چگونه از گل زندگی استفاده کنیم

گل زندگی امروزه به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است ، به عنوان مثال به عنوان برچسب گل زندگی (محصولات گل زندگی ) یا نقاشی گل زندگی روی دیوار. بسیاری از مردم دوست دارند این نماد را به عنوان آویز روی گردنبند نقره ای بپوشند. شما می توانید Flower of Life را به عنوان حصیر قطره قطعه قطعه قطعه قطعه قطعه قطعه قطعه قطعه قطعه پارچه (آب میوه) یا ظرفهای میوه ای پیدا کنید. من همچنین علامت را دیدم که روی ملافه ها و ملافه ها چاپ شده است :-). همانطور که می بینید ، روشهای زیادی برای استفاده از نماد گل زندگی وجود دارد.

نظرات بازدیدکنندگان