هیچ محصولی وجود ندارد

تعیین خواهد شد ارسال
0 ریال مجموع

پرداخت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تعداد
مجموع
0 محصول در سبدخرید شما وجود دارد. یک محصول در سبدخرید شما وجود دارد.
جمع محصولات
جمع هزینه حمل  تعیین خواهد شد
مجموع
ادامه خرید پرداخت نهایی

چگونگی مبارزه با استرس

نویسنده: علیرضا فردوسی دسته: سلامت پزشکی تاریخ: 1398-07-15 دیدگاه: 0 بازدید: 59

استرس بخش اجتناب ناپذیری از زندگی است. چگونگی کنار آمدن با آن بر وضعیت جسمی و روحی شما تأثیر دارد. در اینجا 10 استراتژی آرامش بخش آورده شده است که می توانید هم اکنون از آنها استفاده کنید تا به فضایی کم فشار وارد شوید.

چگونگی مبارزه با استرس

استرس
استرس بخش اجتناب ناپذیری از زندگی است. چگونگی کنار آمدن با آن بر وضعیت جسمی و روحی شما تأثیر دارد. در اینجا 10 استراتژی آرامش بخش آورده شده است که می توانید هم اکنون از آنها استفاده کنید تا به فضایی کم فشار وارد شوید.


شکستن آدامس حباب:

شکستن آدامس
تحقیقات نشان می دهد که جویدن آدامس می تواند به رفع استرس و اضطراب کمک کند. حرکات ریتمیک جویدن به تقویت جریان خون به مغز کمک می کند. یک تئوری جایگزین نشان می دهد که این طعم و بوی لثه است که پاسخ آرامش را ایجاد می کند.


برو بیرون:

برو بیرون
گذراندن زمان در خارج پادزهر خوبی برای استرس است. مطالعات نشان می دهد که گذراندن چند دقیقه در بیرون ، حتی نزدیک خانه ، می تواند باعث تقویت روحیه شود. تنظیمات طبیعی نه تنها باعث آرامش می شود ، بلکه بودن در خارج از منزل نیز به معنای فعال بودن است.


لبخند بزن:

لبخند بزن
یک حرف قدیمی وجود دارد ، "پوزش و تحمل آن." لبخند زدن وقتی احساس استرس می کنید باعث ایجاد تنش در عضلات صورت می شود که با استفاده از عضلات اطراف دهان و چشم ها به کاهش استرس کمک می کند. لبخند زدن همچنین می تواند به محض گذراندن وضعیت استرس زا باعث ضربان قلب بالاترو بهبودی شود.


بوی اسطوخودوس:

بوی اسطوخودوس
بوهای خاصی می توانند پاسخ آرامش را ایجاد کنند. یک مطالعه سطح استرس پرستارانی را که در معرض رایحه ی اسطوخودوس قرار گرفتند با کسانی که عاری از عطر و بوی آن بودند.. پرستارانی که در معرض رایحه اسطوخودوس قرار گرفتند نسبت به بقیه احساس آرامش بیشتری کردند. اسطوخودوس می تواند اثر داروهای ضد اضطراب و مسکن ها را به وجود آورد. اگر یکی از این داروها را مصرف می کنید ، قبل از استفاده از روغن اسطوخودوس با کمک پزشک خود را معاینه کنید.

موزیک:

موزیک

اگر مجبور باشید در محل کار صحبت کنید یا با یک رویداد استرس زا مشابه روبرو هستید ، موسیقی می تواند به آرامش شما کمک کند. شرکت کنندگان در یک مطالعه در هنگام گوش دادن به موسیقی لاتین گروه کر (Miserere by Gregorio Allegri )از کورتیزول (هورمون استرس) سطح پایین تری نسبت به زمانی که فقط به صدای موج آب گوش می دادند برخوردار بودند.


راه اندازی مجدد نفس:

راه اندازی مجدد نفس
تمرینات تنفسی یکی از راه های متوقف کردن سریع استرس است. توانایی آرامش بخشی تمرینات تنفسی دو برابر است. تمرکز روی تنفس توجه را از افکار ترسناک و استرس زا دور می کند و واکنش "مبارزه یا پرواز" را در بدن متوقف می کند. برای انجام تمرین ، به آرامی و عمیق از طریق بینی نفس بکشید. اجازه دهید قفسه سینه و شکم شما گسترش یابد و از هوا پر شود. به آرامی نفس بکشید ، تا زمانی که استنشاق می کنید ، تکرار یک عبارت یا کلمه ای که باعث می شود احساس آرامش کنید. با انجام حداقل تمرینات تنفس حداقل 10 دقیقه بیشترین مزایا را خواهید داشت.


با خودت مهربان باش:

راه اندازی مجدد نفس
همه ما یک گفتگوی درونی داریم که در ذهن ما جریان دارد. گاهی اوقات ما اطمینان بخش با خود صحبت نمی کنیم. تسلط بر هنر سخن گفتن دلسوزانه و مثبت می تواند به شما در حفظ آرامش كمك كرده و راه حلهای مؤثر در مورد مشكلات را آسان تر كند. هنگامی که با یک مشکل یا وضعیت ناراحت کننده روبرو شدید ، تصور کنیدکه چگونه با یک دوست که با چیزی مشابه روبرو بود صحبت می کنید. به خود بگویید ، "من می توانم اینرا بفهمم" ، یا "این خوب خواهد بود" ، بسیار فاقد اطمینان تر از فاجعه آمیز بودن یا درگیر گفتگوهای منفی است.


احساس استرس خود را بنویسید:

با خودت مهربان باش
احساس استرس؟ نوشتن در مورد مشکلات خود در یک ژورنال می تواند به شما کمک کند احساس آرامش بیشتری کنید و به شما در رسیدن به راه حل هایی که قبلاً فکر نمی کرده اید کمک کند. با نوشتن یک ژورنال ، پرونده ای در رایانه یا حتی برنامه ای در تلفن خود می توانید به این مزایا دست پیدا کنید. فقط در مورد احساسات خود صادق باشید تا بزرگترین مزایا را به دست آورید.


به دوستت بگو:

به دوستت بگو
حمایت اجتماعی یک استرس تسکین دهنده است. وقتی احساس استرس می کنید با دوستان یا عزیزان خود دور هم جمع شوید. به دنبال شرکت دیگران باشید که با چالش های مشابهی روبرو هستند. به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران که واقعاً می توانند همدلی کنند ، به شما کمک می کند احساس تنهایی کمتری کنید.


حرکت کنید:

حرکت کنید
ورزش از بسیاری جهات سودمند است. فعالیت بدنی، به بیرون کردن نگرانی های روزمره کمک می کند. همچنین اندورفین های تقویت کننده خلقی را منتشر می کند. هر نوع ورزش باعث کاهش استرس و اضطراب می شود.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

10 درصد تخفیف
ارسال به تمام کشور
محصولات درمانی

تازه های وبلاگ