نظریه چرخه های پنج عنصر طبیعت در فنگ شوی

Posted By: علیرضا فردوسی In: مقاله های انگیزشی On: Comment: 0 Hit: 612

ما برای شکوفایی و احساس سلامتی نیاز به حضور هر پنج عنصر فنگ شویی در فضای خانه یا محل کار خود داریم. دانستن چگونگی آوردن عناصر مورد نیاز فنگ شوی برای هر منطقه خاص، چه با رنگ ، شکل و چه تصاویر خاص ، بسیار مهم است. دانستن چگونگی تقویت یا تضعیف حضور یک عنصر خاص فنگ شویی به همان اندازه مهم است.

 نماد پنچ عنصر طبیعت

از مطالعه باگوآ، می دانید که منطقه شرقی توسط عنصرچوباداره می شود. این شومینه که یک عنصرآتش است ، برای چوب بسیار قوی است زیرا آتش چوب را می سوزاند ، و این باعث می شود که شومینه یک ویژگی طراحی نامطلوب در شرق باشد.

آیا این بدان معنی است که خانه شما فنگ شویی بد دارد زیرا شما شرق آن یک شومینه قرار دادید؟ نه ، اینطور نیست با این حال ، معنی آن این است که برای افرادی که در این خانه زندگی می کنند ، احتمال فرسودگی و استرس وجود دارد. منطقه فنگ شوی شرقی منطقه ای است که به روابط بهداشتی و خانوادگی متصل است.

داشتن یک عنصر چوب قوی و پر جنب و جوش بسیار مهم است تا بتوانید کیفیت مطلوب انرژی را به خانه منتقل کنید. هنگامی که عنصر چوب ضعیف یا از بین رفته در اثر آتش سوزی شدید در شرق ، کیفیت انرژی لازم برای حفظ سلامتی برای افرادی که در این خانه زندگی می کنند ضعیف است.

از آنجا که شومینه به راحتی از بین نمی رود و دوباره جابجایی نمی شود ، چه نوع درمان های فنگ شویی را می توانید اعمال کنید؟ اینجاست که دانش در مورد دو چرخه اصلی پنج عنصر فنگ شویی بسیار مفید است. دو چرخه اصلی تعامل بین پنج عنصر فنگ شویی وجود دارد: تولیدی (چرخه ایجاد) و مخرب (چرخه تخریب.)

چرخه تولیدی

گیاهان آبی -> پرچم های چوبی -> تغذیه های آتش -> تغذیه های زمین -> تغذیه های فلزی -> آب.

هنگامی که شما نیاز به تقویت یک عنصر خاص فنگ شویی دارید ، از چرخه سازنده یا Creative استفاده خواهید کرد. برای مثال ، بیایید بگوییم ، شما باید یک عنصرچوب را در یک منطقه خاص تقویت کنید. علاوه بر این قدم بارز در آوردن انرژی بیشتر چوب (با گیاهان ، وسایل دکوراسیون چوب ، رنگهای سبز و قهوه ای ، و غیره) ، شما همچنین بر روی آوردن بیشتر عنصر آب تمرکز خواهید کرد زیرا چوب را تغذیه می کند. شما می توانید این کار را با یک ویژگی آب واقعی مانند آکواریوم یا چشمه ، با تصاویر آب ، آینه ها و همچنین عناصر دکور به رنگ های آبی یا سیاه عمیق به شکل های سیال انجام دهید.

چرخه مخرب

آب را ضعیف -> آتش را ضعیف -> فلزی را ضعیف -> چوب را ضعیف -> زمین را ضعیف -> آب.

هنگامی که نیاز به تضعیف یک عنصر خاص فنگ شویی در خانه یا محل کار خود دارید ، از چرخه مخرب استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال ، اگر عنصرآبدر یک منطقه خاص بیش از حد قوی باشد و شما نتوانید عنصر دکور که باعث ایجاد انرژی آب می شود ، مانند درب های آینه ای در منطقه غرب را حذف کنید ، باید عنصر آب را تضعیف کنید. برای انجام این کار ، شما عنصر زمین را به زمین می اندازید تا انرژی اضافی آب را کاهش داده و جذب کند.

با تزئین دکوراسیون ، می توانید هر یک از موارد زیر را انجام دهید: چندین گلدان سفالی با اندازه بزرگ و متوسط ​​، یک فرش بژ با یک الگوی عمدتا مربعی تهیه کنید ، دیوارها را به رنگ زرد یا بژ روشن بکشید و / یا هنر فنگ شویی را بیاورید. با حضور عنصر قوی در زمین

 با استفاده از چرخه ها

حال که اصول اولیه چرخه های تولیدی و مخرب پنج عنصر فنگ شویی را می فهمید ، اجازه می دهیم به مثال ما در مورد شومینه در منطقه شرقی بازگردیم. بیایید ببینیم که چگونه می توانیم با استفاده از دانش تازه بدست آمده در مورد دو چرخه اصلی عناصر فنگ شوی ، اوضاع را اصلاح کنیم.

هدف ما

برای تقویت عنصر چوب و تضعیف عنصرآتشدر منطقه فنگ شوی شرقی یک خانه.

استراتژی طراحی فنگ شوی

ما باید عنصرآب را وارد کنیم زیرا آب چوب را تغذیه می کند و در عین حال آتش را فرو می گذارد. می توانید آینه بزرگی را بالای شومینه آویزان کنید ، که انرژی مورد نظر عنصرآب را به ارمغان می آورد. آینه ای به شکل گرد یا بیضی شکل را انتخاب کنید ، زیرا فلز آب را تغذیه می کند ، یا به یک قاب به رنگ آبی یا سیاه بروید (رنگ های عنصرآب

همچنین می توانید عنصرآب را با استفاده از هنر انرژی قوی آب ، یک ویژگی واقعی آب وارد کنید یا از دیوار شرقی به رنگ یک عنصر آب استفاده کنید. راه حل های بهینه فنگ شویی همیشه مواردی هستند که به بهترین وجهی از دکوراسیون شما استفاده می کنند و آن را تکمیل می کنند ، نه اینکه از آن خدشه دار شوند. تا زمانی که انرژی عنصر فنگ شویی را که هر مورد دکوراسیون به خانه شما می افزاید ، می توانید یک خانه هماهنگ فنگ شویی را به هر سبک دکوراسیون و با هر سلیقه ایجاد کنید.

بهترین راه برای وارد کردن عناصر فنگ شوی به خانه شما وضعیت طبیعی آنهاست. به عنوان مثال ، اگر به چوب بیشتری احتیاج دارید ، بهترین گیاه برای گیاه سرسبز است. مورد دوم ، تکه ای از مبلمان چوبی یا آثار هنری با رنگ های سبز سرسبز خواهد بود. خرید اقلام جامعه خود و دانستن اینکه از کجا آمده اند ، انرژی بهتری به شما می بخشد. هرچه بیشتر با تئوری عناصر پنج فنگ شویی بازی کنید و ببینید که چگونه برای هر منطقه از خانه شما صدق می کند ، زودتر خواهید دانست که چگونه خانه خود را به شکلی تزئین کنید و از سلامتی و رفاه شما عزیزان محافظت کند و از آن پشتیبانی کند.

 

Leave your comment