ماساژ با سنگ داغ

Posted By: علیرضا فردوسی In: ماساژ درمانی On: Comment: 0 Hit: 751
ماساژ روشی کهن اما پویا در دنیای جدید است که در عین سادگی دامنه کاربردی گسترده دارد. ماساژ فقط فشردن عضلات نیست بلکه تحریک نقاط مخصوصی از خطوط اصلی انرژی بدن می باشد که با فشردن این نقاط گره های موجود که سدّ راه جریان انرژی حیاتی بدن شده اند برطرف شده و به حرکت روان انرژی در خطوط اصلی بدن کمک می شود 
در طول ماساژ سنگ داغ چه اتفاقی می افتد؟
ماساژ سنگ گرم نوعی از ماساژ درمانی است. از این ماده برای کمک به آرامش و سهولت در عضلات پرتنش و آسیب دیده در بافت های نرم بدن استفاده می شود.

ماساژ سنگ

در طی ماساژ سنگی گرم ، سنگهای صاف ، صاف و گرم روی قسمتهای خاصی از بدن شما قرار می گیرند. این سنگ ها معمولاً از بازالت ساخته می شوند ، نوعی سنگ آتشفشانی است که گرما را حفظ می کند. طبق اعلام خدمات بهداشتی دانشگاه نیوهمشایر ، سنگ های ماساژ داغ بین 130 تا 145 درجه گرم می شوند.

سنگها ممکن است قرار داده شوند:
 • در امتداد ستون فقرات
 • روی شکم شما
 • روی سینه
 • روی صورت تو
 • روی کف دست خود
 • روی پاها و انگشتان پا

ماساژ درمانی ممکن است سنگهای گرم نگه داشته شود زیرا بدن شما را با استفاده از تکنیکهای ماساژ سوئدی مانند:
 • سکته های طولانی
 • حرکات دایره ای
 • لرزش
 • ضربه زدن
 • ورز دادن

بعضی اوقات ، در هنگام ماساژ سنگ داغ از سنگهای سرد نیز استفاده می شود. ممکن است از سنگهای سرد بعد از سنگهای گرم برای آرام کردن هر رگ خونی درگیر و نرم کردن پوست استفاده شود.

6 فواید ماساژ سنگ گرمکلیه ماساژها معمولاً زیر چتر داروی جایگزین قرار می گیرند. آنها برای بسیاری از شرایط در حال تبدیل شدن به یک درمان مکمل محبوب هستند. در اینجا برخی از مزایای استفاده از ماساژ سنگی گرم:

1. به رفع فشار و درد عضلات کمک می کند
از مدت ها قبل از گرما برای کاهش فشار خون و درد استفاده می شود. به افزایش جریان خون به ناحیه آسیب دیده کمک می کند. همچنین ممکن است باعث کاهش اسپاسم عضلات و افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکت شود. سرما درمانی به تسکین التهاب کمک می کند. بسته به علائم شما ، متناوب سنگهای گرم و سرد در طول ماساژ ممکن است مفید باشد.

2. استرس و اضطراب را کاهش می دهد
این موضع انجمن ماساژ درمانی آمریکا است که "ماساژ درمانی می تواند برای کاهش استرس مؤثر باشد." تحقیقات از عقیده آنها حمایت می کنند. یک مطالعه در سال 2001 نشان داد که یک ماساژ ده دقیقه ای پاسخ های قلبی عروقی مانند حجم سکته مغزی را بهبود می بخشد. یک مطالعه در سال 1997 نشان داد که ماساژهای صندلی 15 دقیقه ای در محل کار به طور معنی داری استرس را در مقایسه با یک استراحت 15 دقیقه ای بدون ماساژ کاهش می دهد.
A 2015 مطالعه منبع معتبر دریافتند که افرادی که تحت عمل جراحی کولورکتال شکمی قرار گرفته اند ، پس از دریافت ماساژ بعد از عمل درد ، تنش و اضطراب کمتری داشتند.

3. خواب را ترویج می کند
یک بررسی ادبیات در سال 2006 نشان داد که ماساژ ممکن است جایگزینی برای قرص های خواب در بزرگسالان با بی خوابی باشد. این تحقیق نشان داد که ماساژ پشت باعث تقویت آرامش و خواب می شود.یک مطالعه در سال 2001 نشان داد ، نوزادانی که مشکل خواب دارند ، که توسط والدینشان ماساژ 15 دقیقه ای به آنها داده شد ، سریعتر به خواب می روند. آنها همچنین از بیداری هوشیارتر ، فعال تر و مثبت تر بودند. تصور می شود که ماساژ به شما کمک می کند تا از خواب ترمیمی بیشتری لذت ببرید ، اگرچه دلیل آن کاملاً مشخص نیست.

4- ممکن است به تسکین علائم بیماریهای خود ایمنی کمک کند
ماساژ سنگ داغ ممکن است شرایط دردناک مانند فیبرومیالژیا را تسکین دهد. فیبرومیالژیا وضعیتی است که باعث درد گسترده و مزمن می شود. طبق مطالعه ای در سال 2002 ، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا که ماساژ 30 دقیقه ای را در خواب می دیدند ، مدت طولانی تری می خوابیدند ، تعداد ماشه های کمتری داشتند و میزان ماده P (ماده ای که در انتقال سیگنال های درد درگیر است) نسبت به افراد مبتلا به این بیماری که تحت درمان آرامش قرار گرفتند ، کاهش یافته اند. تحقیقات بیشتری لازم است ، اما قبل از اینکه ماساژ به یک روش درمانی استاندارد فیبرومیالژیا تبدیل شود.
2013 مطالعه منبع معتبردریافت که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید ممکن است از یک ماساژ با فشار متوسط ​​مانند ماساژ سنگ داغ بهره مند شوند. شرکت کنندگان در این مطالعه پس از یک ماه ماساژ درمانی ، درد کمتری ، قدرت گرفتن بیشتر و دامنه حرکتی بیشتر را تجربه کردند.

5- ممکن است به کاهش علائم سرطان کمک کند
A، بزرگ سه ساله مطالعه در مجله درد و کنترل علایم منتشر شده به بررسی چگونگی ماساژ درد، خستگی، استرس و اضطراب، تهوع، و افسردگی در 1،290 افراد مبتلا به سرطان را تحت تاثیر قرار. این مطالعه نشان داد که ماساژ ، خصوصاً ماساژ سوئدی ، علائم سرطان را بهبود بخشیده ، حتی در افرادی که علائم قابل توجهی دارند. محققان معتقدند استفاده راحت از لمس انسان نقش داشته است.

6. ممکن است مصونیت را تقویت کند
ماساژ ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. طبق سال 2010مطالعه منبع معتبریک جلسه ماساژدرمانی سوئد تأثیر مثبت و حاد بر ایمنی بدن داشت. نمونه خون گرفته شده قبل و بعد از ماساژ ، كاهش آرژنین-وازوپرسین را نشان داد ، هورمونی كه به تنظیم فشار خون و احتباس آب كمك می كند.
چه کسی از ماساژ سنگ داغ بهره مند می شود؟
هر کسی که دچار تنش و درد عضلانی ، بی خوابی و استرس باشد ممکن است از یک ماساژ سنگ داغ بهره مند شود. اگر بیماری مزمن دارید که باعث درد می شود ، با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید ماساژ سنگ داغ گزینه مناسبی برای شما است یا خیر.


خطرات و هشدارها

هنگامی که توسط یک درمانگر آموزش دیده انجام شود ، یک ماساژ سنگ داغ به طور کلی بی خطر است. برخی شرایط وجود دارد که باید از آن اجتناب شود. اگر دارید قبل از ماساژ با پزشک خود مشورت کنید:
یک اختلال خونریزی یا رقیق کننده خون باشد
سوختگی روی پوست شما
زخم های باز
سابقه لخته شدن خون
در 6 هفته گذشته عمل جراحی داشته است
شکستگی یا پوکی استخوان شدید
تعداد کم پلاکتها (ترومبوسیتوپنی)
دیابت
ماساژ قبل از تولد ممکن است به رفع استرس و سهولت در علائم ناراحت کننده بارداری کمک کند. با این وجود ، بیشتر ماساژورها از زنان داغ استفاده نمی کنند. اگر باردار هستید ، فقط باید با تأیید پزشک و در زیر دست یک متخصص ماساژ درمانی قبل از تولد ماساژ بگیرید.
برای جلوگیری از سوختگی ، همیشه باید سدی مانند حوله یا ورق بین سنگ های ماساژ داغ و پوست شما وجود داشته باشد. با پزشک خود معاینه کنید تا ببینید که چگونه سنگ ها را گرم می کنند. باید از بخاری سنگی ماساژ حرفه ای استفاده شود. هرگز از سنگ هایی که دارای گرمایش هستند استفاده نکنید:
مایکروویو
آرام پز
بشقاب داغ
فر

Leave your comment